Lan Üzerinden Half-Life ve Counter-Strike Oynama (Resimli Anlatım)

Bu yazımda size, lan protokolü üzerinden half-life ve counter-strike oynamayı anlatacağım. Öncelikle bilgisayarınızda half-life 1.5 v1.1.1.0 sürümü yüklü olmalıdır. Daha sonra Garena adlı programı linkten indiriyoruz ve bilgisayarımıza kuruyoruz. Daha sonrasını resimlerden takip edebilirsiniz. (Resimlerin büyük halleri için üzerlerine tıklayınız)

Programı açtığınızda öncelikle küçük bir uptade yapacak program daha sonra bu kutu açılacak, Register yazan yere tıklıyoruz.

Resimde anlattığım gibi kayıt formunu dolduruyoruz ve kayıt oluyoruz. Daha sonra programdan kullanıcı adı ve şifremizi yazıyoruz, istediğimiz bir serverı listeden seçip (ben genelde 3. serverı seçiyorum gayet hızlı) login e tıklıyoruz.

Daha sonra yukarıdaki gibi bir ekran açılacak, sol menüden Game yazan yere tıklıyoruz.

Buradan Counter-Strike 1.5 i seçiyoruz. Listede gördüğünüz üzere çoğu popüler oyunu oynayabilirsiniz lan protokolü üzerinden, mantık aynı.

Daha sonra açılan pencereden Europe Room yazan yere çift tıklıyoruz.

Sonra açılan sayfada Settings yazan yere tıklıyoruz.

Settingsten, oyunun hl.exe sini programa göstermemiz gerekiyor. Bunun için de ikona tıklıyoruz ve oyunun kurulu olduğu yerde hl.exe yi seçip uptade tuşuna basıyoruz ve close dan ekranı kapatıyoruz.

Daha sonra Start Game yazan yere tıklıyoruz ve bekliyoruz garena programı oyunu başlatacak…

Oyun açılınca sırasıyla Multiplayer>Lan Game>Create Game e tıklayıp oyunu kuruyoruz. Arkadaşımızda Garena programından oyunu başlatıyor, sonra Multiplayer>Lan Game>Join Game e tıklayıp orada sizin kurduğunuz oyunu görecek ve oyuna girebilecek. 8 kişiye kadar kasmadan oynayabilirsiniz. Ayrıca bu yöntemle Counter Strike 1.5 de oynanmaktadır. Herhangi bir problem, ve ya takıldığınız bir yer olursa konuya yazabilirsiniz, yardımcı olmaya çalışırım.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Yazar Hakkında: Gönenç Gülsoy


Çankaya Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunu. Okumaya doymamış olacak ki aynı bölümde Yüksek Lisans öğrencisi. Aslan burcu ve internet bağımlısı. Fenerbahçe onun için hayatın anlamı.

Bu yazı 7.848 defa okundu.

Bu yazıya 3 yorum yapılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>